Inwestycja w edukację w Gminie Dąbie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Pragniemy poinformować, iż Gmina Dąbie uzyskała dofinansowanie projektu pt.:

 

  • Inwestycja w edukację w Gminie Dąbie

Projekt konkursowy jest wdrażany w ramachRegionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 , Działanie 8.2.1.  Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych – projekty realizowane poza formułą ZIT, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt wdrażany jest od września 2016 do czerwca 2017.

Głównym celem projektupoprawa efektywności i jakości kształcenia ogólnego w Szkole Podstawowej w Gronowie z filiami: w Kosierzu, Połupinie, Szczawnie poprzez realizację  zadań tj.: tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu , wyposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli.

Projekt zakłada zorganizowanie w naszych szkołach  600 h dodatkowych zajęć dotyczących:

Ü  Realizacji dodatkowych zajęć matematyczno-przyrodniczych dla uczniów ukierunkowanych na kształtowanie kompetencji kluczowych

Zajęcia będą prowadzone w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie z filiami w Kosierzu, Połupinie i Szczawnie.

W ramach projektu planowane jest zorganizowanie 12 wycieczek

Projekt zakłada doposażenie 8 pracowni w Szkole Podstawowej w Gronowie z filiami w Kosierzu, Połupinie oraz Szczawnie: przyrodniczych oraz matematycznych.

Wartość projektu: 135 131,00 PLN

Kwota otrzymanego dofinansowania: 128 374,45 PLN

 


                                                                       

Artykuły

Walizka ekobadacza i inne skarby.

20 kwietnia 2017
Przejdź do - Walizka ekobadacza i inne skarby.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu „Inwestycja w edukację w Gminie Dąbie” nabierają rozpędu! Do szkoły trafiła pokaźna paka rozmaitych pomocy naukowych, które pozwolą jeszcze bardziej je uatrakcyjnić.

Czytaj więcej o: Walizka ekobadacza i inne skarby.

Zabawy z prądem.

20 kwietnia 2017
Przejdź do - Zabawy z prądem.

Kolejne zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodnicze młodszych uczniów realizowane w ramach projektu „Inwestycja w edukację w Gminie Dąbie” poświęcone były prądowi.  

Czytaj więcej o: Zabawy z prądem.

Tajemnica kurzego jaja

20 kwietnia 2017
Przejdź do - Tajemnica kurzego jaja

W związku z tym, że Wielkanoc za pasem, w centrum uwagi grupy „Ciekawskich” uczęszczających na zajęcia projektowe rozwijające zainteresowania przyrodnicze, znalazło się dziś kurze jajko - na surowo oraz gotowane.

Czytaj więcej o: Tajemnica kurzego jaja

Matematyka jest OK

20 kwietnia 2017
Przejdź do - Matematyka jest OK

W ramach realizowanego w szkole projektu "Inwestycja w edukację w Gminie Dąbie" uczniowie klasy II i III pod okiem p. M.Dubieńskiej rozwijają i uzupełniają swoją wiedzę matematyczną. Nikt już nie powie, że nie lubi matematyki! Ciekawe pomoce i zadania pomagają w zgłębianiu jej tajników.

"Ciekawscy" na tropie przyrody.

20 kwietnia 2017
Przejdź do - "Ciekawscy" na tropie przyrody.

W ramach realizowanego w szkole projektu "Inwestycja w edukację w Gminie Dąbie" uczniowie klasy II i III pod okiem p. K.Ważelińskiej systematycznie poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą.

Czytaj więcej o: "Ciekawscy" na tropie przyrody.

Co wiemy o lodzie?

23 lutego 2017
Przejdź do - Co wiemy o lodzie?

W ramach zajęć z projektu " Inwestycja w edukację w gminie Dąbie" dzieci wykonują różne doświadczenia. Tym razem zajmowaliśmy się lodem. Co to są lodowce, czy lód pływa, czy tonie, dlaczego zimą drogi posypuje się solą. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób bez pomocy rąk wyjąć kostkę lodu z wody. Zajęcia bogacą wiedzę przyrodniczą dzieci, a przy tym sprawiają im wiele radości.

Eksperymenty

23 lutego 2017
Przejdź do - Eksperymenty

Dzisiaj na zajęciach przyrodniczych z projektu " Inwestycja w edukację w Gminie Dąbie " uczniowie badali wpływ coli na jajko kurze, zardzewiały przedmiot, oraz wykonywali doświadczenie mające na celu wykrycie karmelu w coli.

Czytaj więcej o: Eksperymenty

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-23
Data publikacji:2017-02-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Brodziński
Liczba odwiedzin:313