Świetnie zagraliśmy

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 stycznia 2018

wośp

 

Można powiedzieć, że orkiestrowa machina, która gra niezmiennie od wielu już lat na terenie Gminy Dąbie, działa bez zarzutu. Od października rozpędzaliśmy nasz motor, żeby 14 stycznia zabrzmiał z impetem! Działo się i kręciło wszystko z uśmiechem i ogromnym sercem. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otworzyli włodarze naszej gminy – Pani Wójt Krystyna Bryszewska i Pan Marcin Reczuch – Przewodniczący Rady Gminy Dąbie, na dobry początek Radni do puszki wrzucili tysiąc złotych i taki początek zagwarantował doskonały finisz.

Zawitali do nas wspaniali goście – na początek z rykiem silników i na pełnym gazie, wprost z błotnistych bezdroży ekipa 4x4 Dream Team, czyli wielbiciele offroad w swych wspaniałych pojazdach. Nie próżnowali – opowiedzieli o swojej pasji, pokazali auta, zaprosili na przejażdżkę i pomogli w licytacjach, na które przekazali zaproszenie na wyprawę w swoim towarzystwie. Kolejni goście zaimponowali wszystkim wiedzą, nowoczesnym sprzętem, sprawnością fizyczną  i mięśniami – panowie z gubińskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opowiadali o swojej pracy, pomogli w licytacjach, na które przekazali rejs supernowoczesną - szybką łodzią motorową lub skuterem wodnym po jeziorze Borek (oczywiście pod fachową  opieką). Zapach spalin i ryk silnika motocyklowego zapowiedział kolejnych gości – panów Dariusza Kłopota i Adama Piwońskiego motocyklowych freestylerów i zawodników motocross, ich ewolucje na dwóch kołach zapierają dech w piersiach. Panowie pokazali krótki film prezentujący ich pasję i niesamowite umiejętności, wspólnie zlicytowali orkiestrowe gadżety i pozwolili chętnym „przymierzyć” się do jednego z motocykli.

            Nasza scena rozbrzmiewała  muzyką i łączyła pokolenia – mogliśmy podziwiać zespół wokalny Na Wójtowej Roli działający przy Centrum Aktywnego Seniora w Dąbiu, uczennice szkół muzycznych i naszych podstawówek oraz gimnazjum – Różę Ważelińską, Zuzannę Dudek, Wiktorię Jarosz, Oliwię Broniarczyk, Julię Lepak, Michała Czepiżaka ale również najmłodszych milusińskich z przedszkoli w Gronowie i Połupinie, czy wspaniałych tancerzy z Kosierza, Szczawna i Łagowa prowadzonych przez panią instruktor Martę Maciejewską.

            Impreza nabierała rumieńców, trwały popisy, licytacje – na przykład serduszka podarowanego przez Panią Wójt, pysznych  tortów, piłki z autografami Stelmet Enea BC Zielona Góra, kolekcjonerskich monet i oczywiście orkiestrowych gadżetów oraz tych otrzymanych od wielu sponsorów i…. Kolejne odwiedziny! Tym razem nasze Przyjaciółki prosto z Niepublicznego Przedszkola Lingualand w Zielonej Górze – Pani Dyrektor Magdalena Karwicka – Staśkiewicz i Pani Edyta Wojtaszek, które „zasiliły” konto naszego sztabu pieniędzmi zebranymi w swojej placówce – DZIĘKUJEMY!!!! Chwilę później Pan Łukasz Mejza „dorzucił” do licytacyjnej puli koszulkę z podpisami naszych koszykarskich mistrzów – drużyny Stelmet Enea BC Zielona Góra.

            Czas płynął szybko dzięki wielu atrakcjom, a wśród nich – cieszące się dużą popularnością – licytacje „w ciemno”, w tym roku nazwane Królik z kapelusza, gdzie do wygrania były świetne nagrody– biżuteria, smakołyki rodzime i zagraniczne, książki, sokowirówka, wizyty u fryzjera, podologa, kwiaty, cudowne pluszaki, mycie samochodu w profesjonalnej myjni, kosmetyki, sesje fotograficzne, zaproszenie do teatru, odkurzacz samochodowy, przyjęcie urodzinowe, romantyczna kolację, kopa jej, wstęp do Sali Edukacyjnej Ognik w Zielonej Górze, czy w końcu dron!!!!

            Najmłodsi oblegali Miasteczko Dzieci, gdzie przygotowano dla nich szereg atrakcji od plastunków, zabaw integracyjnych po rozbijanie piniaty. Każdy chciał wykonać serduszko na stoisku ceramicznym u pani Beaty Górskiej ,zjeść pyszne ciasto lub frytki w kawiarence, zrobić zdjęcie w fotobudce (zielonafotobudka.pl), wygrać atrakcyjną nagrodę w loterii, czy zbadać poziom cukru u lekarskiej rodzinki Państwa Dubieńskich i ich Córek.

            Na koniec – prawdziwa wisienka na torcie – Światełko do nieba w świetle, którego kąpiel w basenie strażackim wzięła grupa morsów z Dąbia! GooorRRRRRRące zakończenie wspaniałego dnia podczas, którego zebraliśmy 21731,71 zł. Ogromnie dziękujemy!!!!

            Organizatorzy składają podziękowania i wyrazy szacunku wszystkim, którzy pomogli, byli i wspierali nas w jakikolwiek sposób. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Bogdana Zarazy za zaraźliwą, niespożytą energię i optymizm! Ukłony do ziemi składamy nauczycielom, pracownikom i dyrektorom naszych placówek oświatowych, którzy jak zwykle dopisali i sprawili, że atmosfera była wspaniała!!!! 

 

Nasi sponsorzy: Wójt Gminy Dąbie, Chornet – Zielona Góra, Beata i Bogdan Zaraza, Beata i Krzysztof Pietrzak, Chata Polska Dąbie, Grupa 4x4 Dream Team, WOPR Oddział Gubin, NetEko – Zielona Góra, Firma Budowlana Piotr Marecik, Łukasz Mejza, Wedding Moment – Nowa Sól, JME – Maciej Owczarzak, Leszek Turczyniak, Katarzyna Kłapouszczak, Księgarnia internetowa – Bonito, Justyna Ptaszyńska, Joanna Hajduk, Salon Kosmetyczny Anna – Krosno Odrzańskie, Iwona Krupa, Podolog – Krosno Odrzańskie, Salon Fryzjerski Urszula Sapiela w Krośnie Odrzańskim, Paka – Service Zielona Góra, Mieczysław Celebąk, Wojciech Brodziński, Dyrektor Teatru Lubuskiego Robert Czechowski, Wiejski Smaczek – Alicja i Michał Jabłońscy, Agnieszka Moroz, Monika i Tomasz Dubieńscy, Renata Stelmach, Tomasz Stelmach, Ewa Mejza, Grażyna Suder, Anna Różycka – Kopczyńska, Ryszard Stasiak, Wieś Trzebule, Michał Staśkiewicz, Edyta i Karol Wojtaszek, Ksawery Makarowicz, Nadleśnictwo Brzózka, Łowisko ADMAR, Obarka Handmade – Beata Ciechanowicz, Wesoły Ogród Dąbie oraz Rodzice placówek oświatowych naszej gminy.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-18
Data publikacji:2018-01-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz Gruszczyński
Liczba odwiedzin:820