Przebudowa drogi gminnej Krosno Odrz.-Nowy Zagór (nr. 001205F)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 października 2017

Na początku października 2017r. , Gmina Dąbie rozpoczęła realizację inwestycji drogowej, obejmującej przebudowę odcinka drogi gminnej do Nowego Zagóru (od skrzyżowania z drogą krajową nr 32 do skrzyżowania ulic Krośnieńskiej i Głównej).

Przed przystąpieniem do prac drogowych zorganizowano spotkanie, w którym uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy Dąbie, Inspektor nadzoru inwestorskiego, Wykonawca oraz Sołtys i Radny m. Nowy Zagór. Podczas spotkania dokładnie omówiono założenia projektowe na całej długości odcinka drogi przeznaczonej do przebudowy. Nowa jezdnia zbudowana będzie z kostki brukowej o grubości 8 cm, poboczy umocnionych kruszywem łamanym, a także wykonane zostaną zjazdy do posesji prywatnych.  

Odwodnienie drogi rozwiązane zostanie za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych niwelety do pobocza gruntowego i dalej do przyległych terenów.

Aktualnie na placu budowy trwają robotyziemne. Firma TiT Bruk Tomasz Knopik wykonała koryto ziemne na całym odcinku przebudowanej drogi i przystępuje do wykonywania podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem. Wszystkie prace odbywają się zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu.

Zakończenie inwestycji Inwestor przewiduje na koniec listopada 2018 r. Inwestycja dofinansowana została z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. 

 

                                                                    

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
                       Materiał opracowany przez Urząd Gminy Dąbie.
        Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii  „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

 

      

  

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-24
Data publikacji:2017-10-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Brodziński
Liczba odwiedzin:446